Žiniasklaida

Mūsų laikas straipsnis apie Gervės skrydį

Apie gervesskrydis.lt projektą parašė „Mūsų laikas“ laikraštis Jurbarko rajono naujienose.

Neseniai pasirodė straipsnis, skirtas projektui gervesskrydis.lt ir Jurbarko rajono laikraštyje „Mūsų laikas“. Straipsnyje esu aprašoma ir aš – Inga Zažeckaitė – projekto įkūrėja ir mano unikali kelionė – nuo miesto gyvenimo iki ramybės ir kūrybinės savirealizacijos gamtos apsuptyje. Pasidalinau įkvepiančia istorija, kaip aš, būdama Kauno gyventoja radau naujus namus Seredžiuje, atokiau nuo miesto triukšmo, ir kaip tai tapo gyvenimo lūžiu bei projekto „Gervės skrydis“ pradžia. Pasakojimas ne tik atskleidžia mano asmeninį augimą, bet ir skatina kitus atrasti Jurbarko krašto grožį bei istorinį paveldą ir žinoma mano naują veiklą.

Senas namas atgimė naujam gyvenimui

Esu gimusi Vilkijoje ir užaugusi netoli Dubysos upės, visada jaučiau specialų ryšį su gamta, todėl nusprendžiau ieškoti sodybos, kur galėčiau pabėgti nuo miesto kasdienybės. Mano pasirinkimas – Seredžius, mažas miestelis netoli Panemunės kelio, dažnai vadinamo Rojaus keliu dėl nepakartojamo kraštovaizdžio. Radau seną, šimtmetį menantį namą, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodė bevertis: supuvę pamatai, aplink šiukšlės, o viduje sklido nemalonus kvapas. Visgi pajutau ypatingą ryšį su šia vieta ir nusprendžiau ją atkurti.

„Mūsų laikas“ straipsnyje pasidalinau, kaip pamažu tvarkiau sodybą – grioviau pastatus, valiau sodą, genėjau medžius ir pradėjau sudėtingus atstatymo darbus. Patikėjau darbą vietiniams Jurbarko statybininkams, kurie puikiai žinojo, kaip tvarkyti senus, istorinius pastatus. Ilgainiui ir pati prisidėjau prie atnaujinimo, suteikdama sodybai gyvybės ir paversdama ją antraisiais namais.

Atrasta mistinė sąsaja su praeitimi

Prikėlus seną namą naujam gyvenimui, atradau ir gilesnę šios vietos istoriją. Pasirodo, kad kažkada Seredžiuje gyveno ir mano senelis, apie tai papasakojo kaimynai. Šalia buvo žmonės, pažinoję ir mano tėvelį – tai suteikė dar daugiau prasmės naujiesiems namams. Kaimynas prisiminė, kaip vaikystėje atbėgdavo į šį namą, tuo metu priklausiusį kunigui, ir slapta priimdavo komuniją.

Namas mistiškai susijęs su istoriniais įvykiais. Pavyzdžiui, ardydami langus darbininkai aptiko laišką, parašytą į Sibirą, o kaimynai prisiminė, kad jame galimai buvo slėpti partizanai. Tokie pasakojimai suteikė vietai mistiškumo ir ypatingumo, kuris įkvėpė mano kūrybą.

Projektas „Gervės skrydis“ ir netekčių prasmės paieškos

Daugelio patirčių ir atradimų dėka gimė projektas „Gervės skrydis“. Vieną rytą, bėgdama į Seredžiaus piliakalnį, išvydau virš galvos ratus sukančias gerves. Šis vaizdas giliai sujaudino, netikėtai pravirkau, pajutusi ypatingą ryšį su paukščiais. Vietiniai paaiškino, kad tai – gervės, paukščiai, kuriuos daugelis laiko mistiniais, simbolizuojančiais ryšį tarp gyvųjų ir mirusiųjų.

Įkvėpta šių paukščių simbolikos, pradėjau veiklą, kurios metu padedu žmonėms, išgyvenantiems netektį. „Gervės skrydis“ projekte kuriu personalizuotus altorėlius su poezijos eilėmis, padedančius gražiai ir prasmingai atsisveikinti su artimaisiais. Šis projektas įtraukia ir rankų darbo vokelius pinigams, skirtus artimųjų netekusiųjų šeimai, taip pat pasakų kūrimą vaikams ir suaugusiems. Pasakos padeda žmonėms suvokti savo gyvenimo vertę, priimti laikinumą ir matyti grožį gamtoje.

Seredžius – kūrybinė erdvė ir traukos vieta

Seredžius, kurį vadinu savo mažąja Nida, tampa vis svarbesniu kūrybiniu gyvenimo centru. „Mūsų laikas“ straipsnyje pasakojau apie savo asmeninių švenčių ir renginių organizavimą sodyboje, taip pat apie plaukimą Dubysa su šeima ir draugais. Seredžius pritraukia ne tik vietos gyventojus, bet ir svečius iš visos Lietuvos, kurie nori atrasti šio krašto grožį bei turtingą istoriją.

Pasijuokiau, kad kasmet vis daugiau miestiečių susidomi Jurbarko apylinkėmis, atvyksta pamatyti mano atkurtą sodybą, pažinti vietinius papročius ir mėgautis gamtos ramybe. Tikiu, kad gyvenimas gamtos prieglobstyje ne tik padeda atsipalaiduoti, bet ir leidžia atskleisti savo kūrybinį potencialą bei gyvenimo pilnatvę.

Ingos asmeninė transformacija

Straipsnyje dalinuosi tuo, kad gyvenimas Seredžiuje pakeitė mane kaip asmenybę. Sodyba tapo savotišku gyvenimo lūžiu, atvedusiu į gilesnį ryšį su savimi ir kūryba. Anksčiau mano gyvenime vyravo skausmai ir traumos, o dabar jaučiuosi, tarsi iš naujo būčiau gimusi. Per šią patirtį išmokau drąsiai kurti, atsiverti ir nebijoti dalintis savo mintimis bei kūrybinėmis idėjomis su kitais.

Seredžiaus sodyboje atradau ne tik ramybę, bet ir drąsą eiti savo širdies vedamu keliu. Raginu ir kitus lietuvius keltis arčiau gamtos, ieškoti miesteliuose slypinčių istorijų ir leisti šioms vietoms įkvėpti. „Gervės skrydis“ projektas tapo ne tik pagalba kitiems, bet ir savirealizacijos būdu man pačiai. Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie kitų dvasinės ramybės paieškų.

Apie projektą „Gervės skrydis“ daugiau rasite gervesskrydis.lt svetainėje

Norintys daugiau sužinoti apie veiklą, atrasti įkvėpimą kito istorijoje ar gauti pagalbą netekties akimirkomis, gali apsilankyti gervesskrydis.lt svetainėje. Ši svetainė – tai ne tik informacija apie projektą, bet ir galimybė užmegzti ryšį su žmonėmis, kurie taip pat ieško ramybės ir dvasinio augimo gamtos apsuptyje.

Visą straipsnį išleistą 2024 m. rugpjūčio 2-ąją Jurbarko miesto ir rajono laikraštyje „Mūsų laikas” galite skaityti žemiau.

Gervės skrydis Mūsų laikas straipsnyje